Výuka hry na kytaru

Znám spoustu lidí kteří učí hru na elektrickou kytaru, ale jen mizivé procento z nich, může něco naučit. Hlavním důvodem je to, že sami od někoho něco okoukali , odposlouchali, ale nevědí vlastně proč se to či ono hraje právě tak a ne jinak, nebo naopak že se to dá zahrát spoustou jiných způsobů.

Každopádně člověk nemusí být virtuozem, aby mohl učit, ale musí toho hodně vědět a umět to předat... Pokud chcete hrát na kytaru a být jedním z tisíce kytaristů ... dobře. Pokud chcete být opravdovou kytarovou osobností, ozvěte se.

Potkal jsem hodně kytaristů, kteří napodobují více či méně úspěšně své vzory, ale když mají zahrát leckdy jednoduché motivy, nevědí si s tím rady. Chybí jim totiž základy.

Kytarové školy - Ve spoustě škol jsem našel dokonce chyby, ale hlavně téměř v žádné nejsou vysvětleny ty nejdůležitější věci. Není problém napsat stovky cvičení, ale vysvětlit základy techniky, podstatu hudby, funkci a možnosti nástroje a jejich využití dle vlastní fantazie - to je mým cílem.

Po výuce základní techniky pravé a levvé ruky vyučuji běžné základní techniky, dále speciální a kombinované techniky, modulární ( stavebnicový ) systém cvičení, kdy se žák učí sestavovat sám různé rytmické a melodické postupy na základě daných modelů…..

Sám jsem si prošel tím, o čem zde píšu a věřte mi, že nejhorší je, když nemáte správného učitele na začatku své hráčské éry. V této rubrice se budou postupně objevovat ukázky mé školy.

Miloš Makovský (c) 2006
webdesign ceskyserver.cz